YAĞMUR..

2008-07-18 11:33:00Peygamber Efendimiz (sav) yağmur yağınca göğsünü yağmura açıp dışarı çıkardı.
Bunun üzerine ashabı 'Bunu niye yaptınız ya Rasulullah?' diye sorduğunda verdiği cevap müthiş anlamlı.  Şöyle derdi Muhammed Mustafa (sav):

 'Bu, az önce Rabbiyle beraberdi' ya da
'Bunun Rabbiyle ahdi yeni!'

Belki de o yüzden, yağmur sonrası dünya tertemiz ve yeni görünüyor gözüme.. Yıkanmış yeşil ağaçlar, beyaz, pembe ve mor çiçekler.. Hepsi yağmura dönerken yüzünü Rabb'lerini şükrü de unutmuyorlar bence..

Kirli dünya bunca güzelliği hakketmese de Rabb'im gönderdi yine rahmet bulutlarını yeryüzüne..  Dedim ya, maviden nurani damlalar aktı yine bugün yeryüzüne... İndi rahmet her şeye rağmen, her yere... İnadına güzeldi damlacıklar, inadına nurani... Yeryüzünü, yüzümüzü temizlemek, yıkamak istercesine indiler dünyamıza Rabb'lerinin izniyle..

Allahım! Sen ki.. kirli dünyaya dahi tertemiz rahmeti sunansın.. Sen ki yağmur taneciklerine dahi koruyucu melekler tahsis edensin, bizleri de koru her türlü kötülükten.. Yağmurla müjdelediğin gibi bizi de göz yaşlarımızın hemen akabinde tez zamanda müjdele..

Bu gün,  rahmet indi, duayla her zerreye dokundu.. 
Minik bir kelebeğin ağırlığınca, ufak bir bebeğin öpücüğü gibi masumca kondu toprağa,  yeni açan bahar çiçeklerine, alımlı renkli lalelere...
~ ~ ~

ALLAH'ın gökyüzünden su indirdiğini görmedin mi?

Böylece Biz onunla, renkleri değişik olan meyveler çıkardık.

Dağlardan da beyaz, kırmızı renkleri değişik ve siyah yollar (kıldık).

{ Fatır Suresi / 27 }

 


0
0
0
Yorum Yaz